Про вивільнення працівників у зв’язку з ліквідацією підприємства надали роз’яснення у ТОВ «Ліга»

 24 листопада фахівці відділу з питань додержання законодавства про працю Управління Держпраці у Кіровоградській області  провели семінар у Товаристві з обмеженою відповідальністю «Ліга», на тему: «Вивільнення працівників у зв’язку з ліквідацією підприємства» .

  Працівникам «Ліги» роз’яснено, що згідно зі ст. 49-2 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) щодо порядоку вивільнення працівників, про наступне їх вивільнення персонально попереджають не пізніше, ніж за два місяці.

 У разі, якщо вивільнення є масовим відповідно до ст. 48 Закону України "Про зайнятість населення", власник або уповноважений ним орган доводить до відома державної служби зайнятості інформацію про заплановане вивільнення працівників.

 Статтею 40 КЗпП України щодо розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу визначено, що трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом у випадку змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.

 Звільнення з зазначених вище підстав цієї статті, допускається, якщо неможливо перевести працівника, за його згодою, на іншу роботу.

 З ініціативи власника або уповноваженого ним органу, звільнення працівника в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за п. 5 цієї статті, а саме відсутність на роботі протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не рахуючи відпустки по вагітності і пологах, якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні; за працівниками, які втратили працездатність у зв'язку з трудовим каліцтвом або професійним захворюванням, місце роботи (посада) зберігається до відновлення працездатності або встановлення інвалідності), а також у період перебування працівника у відпустці допускається тільки на випадок повної ліквідації підприємства, установи, організації.

 Відповідно ст. 184 КЗпП України, звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років – ч. 6 ст. 179 КЗпП України), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням.

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)