Мінсоцполітики працює над посиленням соціальних гарантій інвалідів та інших соціально вразливих верств населення, – Павло Розенко

У Державному бюджеті на 2016 рік видатки на реалізацію соціальних програм, в тому числі соціальний захист інвалідів, малозабезпечених громадян, пенсіонерів тощо, не скорочуватимуться. Про це, виступаючи на Всеукраїнському форумі підприємств громадських організацій людей з інвалідністю, заявив Міністр соціальної політики України Павло Розенко.

 „Принцип, яким ми керуємося при впровадженні будь-яких змін, полягає в тому, що результатом проведення реформ мають стати покращення якості і рівня життя наших співгромадян. Безумовно, є складнощі, не все так іде, як того хотілося б. Адже не тільки соціально-економічна ситуація в Україні складна, але й військово-політична ситуація, на жаль, ще далека від свого завершення. Нам, справді, доводиться виділяти значні кошти на фінансування Збройних Сил України, на підтримку національної безпеки і боєздатності армії, однак при цьому ми не допускаємо зменшення тих бюджетних витрат, які сьогодні стосуються в тому числі й інвалідів та їх громадських організацій”, - сказав він.

 „Позиція і Президента, і моя, як Міністра соціальної політики, однозначна - ми не допустимо скорочення соціальних програм і бездумного намагання заощадити на тих людях, які потребують допомоги від держави. Щодо соціальної сфери ми зробимо все для того, щоб не тільки не зменшувати фінансування, але й забезпечити в наступному році підвищення соціальних стандартів в Україні. Також будуть передбачені додаткові кошти на різноманітні соціальні програми”, - повідомив глава Мінсоцполітики.

За словами Розенка, за нинішніх непростих умов вдалося відстояти і зберегти соціальні гарантії підприємствам громадських організацій інвалідів у вигляді відповідних пільг з оподаткування. За останні роки було багато зроблено і у напрямку посилення інституційної спроможності і підтримки громадських організацій України. Зокрема, наприклад, з початком дії нового Закону України „Про громадські об’єднання” майже вдвічі збільшилася кількість зареєстрованих громадських організацій інвалідів та значно зменшилася кількість відмов у їх реєстрації.

„Саме завдяки цим змінам активізувалася діяльність громадських об’єднань - особливо на місцевому рівні. Їх розглядають як партнерів при вирішенні питань тих громадян, чиї інтереси вони представляють”, - зауважив Павло Розенко, додавши, що Мінсоцполітики з кожним роком посилює співпрацю з різними громадськими об’єднаннями, у тому числі з громадськими організаціями інвалідів. Один з головних принципів такої співпраці - відкритість та відповідальність.

„Сьогодні ми можемо пишатися тим, що попри великий тиск на 2015 рік були збережені соціальні гарантії підприємствам громадських організацій інвалідів у вигляді пільг з оподаткування та була пролонгована норма до 1 січня 2020 року для підприємств громадських організацій інвалідів щодо нульової ставки оподаткування податком на додану вартість постачання товарів та послуг в Україні”, - підкреслив Розенко.

Він також нагадав, що у лютому 2015 року Урядом підтримана ініціатива Міністерства щодо спрощення механізму надання підприємствам пільг з оподаткування (постанова КМУ від 11.02.2015 № 49). На даний час Міністерством розроблений проект змін до нормативно-правової бази з метою запровадження більш спрощеного та прозорого механізму надання фінансової допомоги на поворотній і безповоротній основі за рахунок сум адміністративно-господарських санкцій та пені, що надходять до державного бюджету за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, який нині знаходиться на погоджені у ЦОВВ.

 

За матеріалами офіційного веб-сайту Мінсоцполітики

 

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)