Інформування громадян щодо відповідальності керівників за непроведення атестації робочих місць за умовами праці

  Головним державним інспектором  відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Кіровоградській області Євгенією Краєвською 13 листопада 2015 року проведений семінар у районному територіальному медичному об’єднанні «Новомиргородське» на тему: «Атестація робочих місць. Пільги та компенсації, що передбачаються за результатами атестації».

   Фахівець зазначила, що діючим законодавством України передбачені пільги та компенсації за роботу у важких та шкідливих умовах праці, а саме – пенсія за віком на пільгових умовах, доплата до посадового окладу, щорічна додаткова відпустка, скорочена тривалість робочого тижня, отримання молока та інших рівноцінних харчових продуктів.

  Для підтвердження такого права необхідно провести атестацію робочого місця за умовами праці. Атестація робочого місця проводиться згідно Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2992 року №442 та Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Міністерства праці України та головним державним санітарним лікарем України від 01.09.1992 року №41.

  Згідно з п.4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначається наказом керівника, в строки передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на п’ять років.Відповідальність за своєчасне і якісне проведення атестації покладено на керівника. Одним із заходів впливу на керівника є притягнення його до адміністративної відповідальності.

   Відповідно до ч.1 ст.41 КУпАП передбачена відповідальність за порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення у вигляді накладання штрафу на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподаткованих мінімумів.

   За методичною та консультативною допомогою можна звернутися в Кіровограді за телефоном 0522 22 94 21, а також до районних та міських Управлінь праці.

 

Державна служба України з питань праці

 

 

  

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

ОУНБ Д.І. Чижевського (іноформаційна платформа з питань праці)