Комісія теруправління встановила причини нещасного випадку в Олександрії

Комісія теруправління встановила причини нещасного випадку в Олександрії

     Оприлюднено висновки комісії, призначеної для технічного розслідування причин та обставин аварії, пов`язаної з використанням газу в побуті, що сталася: в квартирі № 2 житлового приватного будинку по вул. Енгельса в м. Олександрії.

 
     Так, члени комісії зазначають, що смерть двох чоловіків, знайдених без ознак життя 25 березня у власному будинку, настала від отруєння чадним газом. А це, у свою чергу, є наслідком самовільного втручання в конструкцію газового котла. 
     Організаційні причини аварії:
    Самовільне втручання в конструкцію газового котла (демонтування кожуху), внаслідок чого при відсутності тяги в димовому каналі гарячі димові гази не поступали до датчика тяги (як передбачено паспортом заводу-виробника), що призвело до не спрацювання автоматики по припиненню подачі газу на котел та викиду продуктів згоряння від котла в приміщення кухні.
    В зимовий період власник будинку не здійснював огляд оголовків і не прийняв міри по недопущенню їх обмерзання і закупорки.
     Він самовільно реконструював приміщення кухні, що збільшило об’єм повітря та недостатності повітрообміну, та замінив двері без підрізу в нижній частині;
     Не забезпечив приплив повітря в приміщення кухні при працюючих газових приладах шляхом переведення віконного блоку в режим провітрювання.
     Технічні причини:
    Блок димовентиляційних каналів від перекриття до оголовка висотою 183 см виконано з порушенням проектного рішення: товщиною 120 мм згідно проекту від перекриття на висоту 92 см товщина повинна складати 250 мм.
     Руйнування зовнішньої частини димового каналу внаслідок замочування конденсованою вологою продуктів згорання та розмерзання цегли і його засмічення рештками цегли та піщано-глинистого розчину спричинило суттєвого порушення тяги в каналі.
     Відсутність підрізу в нижній частині вхідних дверей кухні площєю 0,02 м2;
     Не забезпечено трикратний повітрообмін в приміщенні кухні.
     Відсутність сигналізатора загазованості та концентрації чадного газу в приміщенні кухні.
     В акті технічного розслідування причин виникнення аварії, зокрема, йдеться:
    «У приміщенні кухні житлового будинку, де стався нещасний випадок, на основі проведеного огляду та випробувань встановлено, що ПГ-4 відповідає нормативно-правовим актам, з котла користувачами самовільно знятий кожух, в димовому каналі відсутня тяга. Димовий канал зруйнований та забитий рештками цегли й піщано-глинистого розчину.
    На момент перевірки будівельна конструкція димовентиляційного каналу не відповідала проектному рішенню. Блок димовентиляційних каналів від перекриття до оголовка висотою 183 см виконано з порушенням проектного рішення. На вентиляційному каналі кухні відсутня решітка, другий вентиляційний канал замурований».
    Всі ці та інші обставини спричинили загибель людей, зазначає комісія.

 

Державна служба України з питань праці

 

 

 

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 

  

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

 

ДП «Кіровоградський Експертно-технічний центр»

 

 

 

 

 

Управління Держпраці у Кіровоградській області

Юридична та фактична адреса: 
м. Кропивницький, 25006, вул. Дворцова, 24,  вул. Дворцова, 32/29 

тел./факс (0522) 32-04-30

Гаряча лінія : 32-02-83

Телефон для довідок щодо отримання
вхідного реєстраційного номера:
(0522) 22-14-67 
 E-mail:    Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Пошук

Авторизація