У Світловодську під час засідання «круглого столу» обговорено ризики травмування під час користування ліфтами

Технічний стан та безпечну експлуатацію ліфтів у місті Світловодську обговорено під час засідання «круглого столу» у виконкомі міської ради за участю першого заступника Світловодського міського голови Олени Балюк,  головного державного інспектора відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв`язку Управління Держпраці в області Анатолія Шумейка, начальника управління житлово-комунального господарства виконкому міськради Віктора Самойляка, страхового експерта з охорони праці Світловодського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в області Сергія Якименка, директора приватного підприємства «Олександрія ліфт» Анатолія Тримбача, директора ТОВ «Господарник» Максима Громова, директора комунального підприємства «Житлосвіт 2012» Тетяни Громової, директора КП «Житлосервіс 2012» Романа Ткаченка, директора ТОВ ІНДОМО Олександра Глинченка, головного інженера КП «Власівські мережі» Владислава Волкова, керівників об’єднань співвласників багатоповерхових будинків (ОСББ).

 Олена Балюк на початку засідання підкреслила, що безпека жителів міста є одним із пріоритетів в роботі виконавчої влади, тому вона відразу ж підтримала ініціативу Управління Держпраці щодо проведення «круглого столу».

Анатолій Шумейко поінформував про те, що у місті в житлових будинках на даний час експлуатується 122 пасажирських ліфти. Технічне  обслуговування та ремонт ліфтів проводять спеціалізовані організації, які мають відповідні дозволи - ПП «Олександрія ліфт» - 95 ліфтів та ТОВ  «Господарник» - 27 ліфтів.

Державний інспектор зазначив, що основними причинами травмування користувачів ліфтів є їх незадовільний технічний стан та порушення вимог правил користування. Анатолій Шумейко акцентував на тому, що суб`єкт господарювання призначає наказами працівників, відповідальних за організацію робіт з технічного обслуговування і ремонту ліфтів та за організацію їх експлуатації та на дотриманні «Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів» (НПАОП 0.00-1.02-08), пояснив  порядок проведення експертних обстежень та  періодичних  і позачергових технічних оглядів ліфтів.  

Керівники  підприємств наголошували, що завдяки співпраці з управлінням ЖКГ ремонти та технічні огляди ліфтів  проводяться  вчасно. В той же час викликає занепокоєння організація експлуатації ліфтового господарства в будинках, які управляються об’єднаннями співвласників багатоповерхових будинків (ОСББ). На засіданні прозвучало, що посилюються  крадіжки ліфтового обладнання, а деякі власники недостатньо приділяють уваги проведенню ремонтів будівельної частини ліфтових шахт та машинних приміщень. Ліфти виходять з ладу внаслідок потрапляння вологи, будівельного пилу та штукатурки на елементи обладнання.

Сергій Якименко констатував, що нещасних випадків, пов’язаних з експлуатацією ліфтів, у Світловодську не було, але зважаючи на ситуацію в Україні (трагедія в м. Сумах, в результаті якої загинула двомісячна дитина), краще в черговий раз попередити ризики. Фахівець зупинився на стані охорони праці та виробничого травматизму на комунальних підприємствах міста у 2018 році, навів приклади типових порушень, які призводять до виробничих травм.

Учасники «круглого столу» запропонували керівникам комунальних і приватних підприємств провести тематичні наради стосовно організації безпечної експлуатації ліфтів. Це питання також рекомендовано розглянути на засіданні міської  комісії з безпечної  життєдіяльності  населення.

 

Державна служба України з питань праці

 

 

 

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 

  

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

 

ДП «Кіровоградський Експертно-технічний центр»

 

 

 

 

 

Пошук

Авторизація

Управління Держпраці у Кіровоградській області

Юридична та фактична адреса: 
м. Кропивницький, 25006, вул. Дворцова, 24,  вул. Дворцова, 32/29 

тел./факс (0522) 24-53-71

Гаряча лінія : 22-14-67

Телефон для довідок щодо отримання
вхідного реєстраційного номера:
(0522) 22-14-67 
 E-mail:    Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.