Пам’ятка дотримання ЗАКОНОДАВСТВА З ПИТАНЬ ОХОРОРНИ ПРАЦІ під час виконання роботи з будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування

Безпечний процес виконання робіт з будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування регламентується галузевими нормативно-правовими актами з охорони праці, зокрема НПАОП 63.21-1.01-09 «Правила охорони праці під час будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг» затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду 28.12.2009 №216 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 15 березня 2010 р. за №218/17513.

 Будівництво автомобільної дороги — це комплекс технологічних, інфраструктурних та управлінських процесів по спорудженню автомобільної дороги.

Комплекс машин для будівництва, утримання та ремонту автомобільних доріг складаються з п'яти основних груп машин - для літнього та зимового утримання; для маркування проїжджої частини, утримання обстановки шляху, озеленення, благоустрою; для ремонту земляного полотна, споруд, водовідведення та смуги відведення; для ремонту і відновлення дорожніх покриттів; для ремонту і утримання штучних споруд.

 Відповідно до Порядоку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 06.01.2010 № 8. Реєстрації та веденню обліку підлягають великотоннажні та інші технологічні транспортні засоби, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування.

 Відповідно, великотоннажний та інший технологічний транспортний засіб - великотоннажний автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення вантажів, транспортування  розкривних  порід  і корисних копалин на відкритих  гірничих розробках чи ґрунту  на будівництві, а також інший механічний транспортний засіб, у тому числі обладнаний спеціальними  пристроями чи механізмами, або транспортний засіб, призначений для руху тільки у поєднанні з іншим транспортним засобом, який керується машиністом (оператором, водієм) і використовується власником для забезпечення виробничих процесів під час провадження ним господарської діяльності (виготовлення продукції, виконання робіт, надання послуг), а також для переміщення сировини (матеріалів), що обробляється, і відходів виробництва;

Основними машинами є бульдозери, екскаватори, скрепери, грейдери, самоскиди, автогудронатори, асфальтоукладальники, самохідні катки. Нагадуємо що відповідно до  Всі вищезазначені машини є джерелами шкідливих факторів, під вплив яких потрапляють водії при виконанні своїх функціональних обов’язків. Так, основними забруднюючими речовинами при експлуатації вказаних машин є вихлопні гази; нафтопродукти при їх випаровуванні; пил; продукти стирання шин, гальмівних колодок і дисків зчеплення, асфальтових (і бетонних) покриттів. Крім того, вони є основними джерелами акустичного впливу (джерела шуму — двигун, система вихлопу, виконавчі органи, органи руху) та вібрації.

Для працюючих дорожніх робочих важливими заходами попередження впливу пилу і шкідливих речовин є механізація ручної праці і герметизація технологічних процесів; для попередження впливу локальної вібрації - застосування вібробезпечних інструментів; антивібраційних рукавиць, віброгасящого взуття, теплих рукавиць в зимовий час; раціональне чергування режимів праці та відпочинку, теплові ванни, самомасаж і обігрів рук під час змінних перерв.

Важливими заходами профілактики є забезпеченість працюючих засобами особистої гігієни, контроль за проходженням медичних оглядів у встановленому порядку, контроль за проведення державних технічних оглядів зареєстрованих технологічних транспортних засобів та проведення обов’язкового технічного контролю для автотранспортних засобів.

 

УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРАЦІ У КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ

м. Кропивницький, 25006, вул. Дворцова 24  (3 поверх кабінет 325 - відділ нагляду в будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку тел. 22-99-43

 

Державна служба України з питань праці

 

 

 

Департамент соціального захисту населення Кіровоградської обласної адміністрації 

 

 

 

  

 Управління Головдержслужби України в Кіровоградській області

 

 

ДП «Кіровоградський Експертно-технічний центр»

 

 

 

 

 

Пошук

Авторизація

Управління Держпраці у Кіровоградській області

Юридична та фактична адреса: 
м. Кропивницький, 25006, вул. Дворцова, 24,  вул. Дворцова, 32/29 

тел./факс (0522) 24-53-71

Гаряча лінія : 22-14-67

Телефон для довідок щодо отримання
вхідного реєстраційного номера:
(0522) 22-14-67 
 E-mail:    Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.